دست نوشته های روزالیند فرانکلین

چه فرقی داره روزالیند باشم یا شاخه نبات حافظ یا معشوقه سعدی :)

دست نوشته های روزالیند فرانکلین

چه فرقی داره روزالیند باشم یا شاخه نبات حافظ یا معشوقه سعدی :)

نگارنده در مورد مطالبی که ادعا میکند هیچ ادعایی ندارد چه برسد به این سطور که هیچ ادعایی در موردشان ندارد.:)

۳ مطلب در مرداد ۱۳۹۷ ثبت شده است

  • ۰
  • ۰

Related image

خب در راستای انجام رزولوشن امسال (انجام تمامی کارهای ناتمام و انجام نشده و عقب افتاده) رفتم دندون پزشکی. در جهت توصیه دوستانه به شما، تیتر رو روزی صد بار بنویسین. :(

کارهایی که باید انجام بشه دو تا جراحی لثه، سه تا عصب کشی ، دو تا پر کردن، روکش به تعداد زیاد و کشیدن دندون عقل هست. الان دو تا عصب کشی و یه جراحی لثه رو انجام دادم... عصب کشی لعنتی دیروز از جراحی لثه بیشتر درد داشت. هر دو تاشم یه طرف صورتم هستند. الان طرف چپ صورتم اندازه یه قندون اضافه شده بهش :) و نمیدونم از صبح تا حالا چرا دست راستم از کار افتاده به حول و قوه اللهی و نمیتونم حتی یه کلید رو توی قفل بچرخونم. (نکته دست پرزیدنت روحانی هم از کار افتاده  و کلید رو نمیتونه توی قفل بچرخونه که مملکت به این وضع افتاده )

خدایا یکم بر موجودی جیبم بیفزا. هفته قبل تا الان به خاطر این دلار لعنتی هزینه دندون پزشکی به وضوح بالا رفت. هنوزم کلی کار پزشکی دیگه  به غیر دندون دارم.  • روزالیند فرانکلین
  • ۰
  • ۰

Related image

با آدم ضعیف تر از خودتون تا حالا پینگ پنگ بازی کردین؟ منظورم از اینایی هستش که تازه راکت به دست شدن و یه چند ساعتی مربی داشتن و دارن مثل والیبالیست ها پینگ پنگ بازی میکنن؟ دیدین چه جوری راکت رو دستشون میگیرن؟ دیدین چه جوری هیچ وقت نمشه بردشون؟ چون بد بازی میکنن. اصلا هم مهم نیست چقدر مهارت داری. طرف داره عملا یه بازی دیگه میکنه و توهم زده که داره پینگ پنگ بازی میکنه. من وتو هم عملا توی این توهمش وقتمون حروم میشه و اتفاق بدتر اینه که وقتی با یه ادم حسابی میشینی پای بازی میبینی مهارتت هم کم شده و طول میکشه تا برسی به رکوردهای قبلیت. اینا رو میگم تا حرف اصلی ترم رو بگم. وقتی با آدم کم فهم تر از خودت معاشرت میکنی ، یه آدمی که خودشو به نفهمی زده، وقتی با یه آدم خاله زنک دهن به دهن میشی، وقتی با یه آدم احمق دم خور میشی که قضاوتای عجیب غریب و خرافی داره و مجبوری تحملش کنیف وقتی رفیق جنگت کل فهمش از دو نانو گرم تستسترون بیشتر نیست، وقتی با یه آدم روبرو میشی که دغدغه هاش همین چیزای ساده زندگی هستش، تمام حرفاش اینه که چه جوری یه ریال رو دو ریال کنم و دو ریال رو سه ریال و حرفای بیشتری واسه زندگی نداره، اون وقت دیگه انتظار نداشته باش که از حروم شدن وقتت غصه بخوری، از درجا زدنت هم دیگه خجالت نمیکشی، از جمع شدن برنامه های نصفه کارت و کارای نمیمه تمامت هم ککت نمیگزه. از نخوندن آخرین مقاله تخصصی رشته ت هم اصلا بهت بر نمیخوره. با دیدن فلان دانشمند و بلد نبودن شعر حافظ و نخوندن حرفای عجیب مولوی هم دیگه دردت نمیاد. عزیزم کم کم داری بی غیرت میشی. به مردنت ادامه بده

                                                                                 یا

یا مثل یک انسان از این وضعیت بکش بیرون. نذار زنده به گور بشی. نذار مرده متحرک بشی. من و تو رو واسه چیزای مهم تری آفریدن. برای زنده شدن باید درست زیست. انتخاباید درست کرد. جرات های بزرگ ورزید. از رابطه های استباه باید کشید بیرون. از آدمای سطحی و کسایی که دغدغه شون سطحی هست باید فاصله گرفت. خبار بیخود رو باید کمتر گوش کرد. به جرات باید بعضی چیزای گذشته رو زمین زد و به اینده هم فکر کرد. باید تجربه رو رها کرد و خرد تجربه رو دریافت. باید گاهی هم به اسمون نگاه کرد. باید احتیاط کرد ولی نه اینقدر که زمینگیر شد و فلج شد. باید آدمای خوب، آدمای خوش فکر که شبیه، شبیه اسمون فکر میکنن به زندگی فراخوند. باید نشست دو تا کتاب خوب خوند. حالا تمومش هم نکردی اشکال نداره. باید یه سجده درت و حسابی کرد که خدا این فرصت رو داده که درست و حسابی زندگی کنی. باید فرعون درون رو کوبید زمین. در این صورت هست که دستای آدم همون ید بیضا میشن. باید دستات رو بگیری روی زانوت بلند شی و منتظر هیچ رابین هودی هم نباشی که بیاد و برای تو خوشبختی و سعادت رو به ارمغان بیاره. خدا ناسلامتی خیلی چیزا بهت داده. همین سنی که الان توش هستی هم آدمای بدبخت کره زمین توش بودن و به بدبختی خودشون ادامه دادن و هم آدمای خوشبخت و خوش فکر. میشه یه عمر نشست و فکر کرد که اونا توی سفر زندگیشون شانش داشتن و پارتی داشتن و هزار کوفت و زهر مار دیگه یا میشه به جای دلیل تراشی به این فکر کرد که این آخرین فرصت تویه برای درست زیستن و به هیچ فردایی هم امیدی نیست. به یه ساعت بعدشم امیدی نیست.

بری قشنگ زندگی کردن برای نشخوار نکردن گذشته اینقدر دل دل نکن. اون کاری رو که باید با جرات انجام بدی رو با جرات انجام بده. عالم صاحاب داره صاحابشم میدونه کیا دنبال نورن کیا دنبال نونن.

دستت پر ، دلتم خوش.. بسم ا...

از گوش نیوش دکتر شیری

  • روزالیند فرانکلین
  • ۰
  • ۰

Image result for fiction

میگن هر کسی رو توی این زندگی دوست داشته باشی در زندگی بعدی شبیه بهش میشی .. این افسانه میگه دلیل اینکه آدما اینقدر خودشونو دوست دارن همینه. چون عشق قبلی خودشونن. رمانتیک نیس؟

پس من توی زندگی قبلیم اینقدهههههه خوش سلیقه بودم  و نمیدونستم :))) مگه میشه یه مومشکی خنده رو که تندتند و با شو رو حرارت براتون حرف میزنه و خودش غش غش میخنده دید و عاشقش نشد.

جالبه که میتونم راجع به زندگی قبلیم کلی خیال پردازی کنم و قصه ببافم.

چه افسانه قشنگی هست. چقدر بعضی افسانه ها میتونن حال آدم رو نسبت به خودشون خوب کنن.

پ.ن : اون عزیزانی که از قیافه الانشون خوششون نمیاد حواسشون باشه در این زندگی و عشقشون رو با چشای باز انتخاب کنن. :)

پ.ن 2:اگه این افسانه درست باشه احتمالا در هر زندگی جنسیتمون فرق میکنه مگه اینکه ..... :))

پ.ن3: اونایی که میگن من اگه صد بار دیگه به دنیا بیام دوست دارم دختر یا پسر باشم طبق پ.ن 2 با من حرف نزنن دیگه :)))

پ.ن 4: فک کنم توی زندگی بعدیم دیگه هیچچچچچچچ کی شبیه من نباشه.

  • روزالیند فرانکلین